Sekce » Ostatní akce

Sekce

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Nahlášení pálení

Kontakt

+420 725 026 762

Kalendář

 

Sestavuji aktuální kalendář ...
.

Radarová data

Facebook


Propagujte i svojí stránku

Hledat

Anketa

Líbí se vám náš web?

Ano (294) Ne (122) Ujde to (98)

Celkem hlasů: 514

Oslavy 790 let Brnek

Dne 9.9. 2017 se členové SDH Zdiby účastnili oslav 790 let Brnek. Počasí vyšlo a tak nic nebránilo hezké akci. Děti z kroužku mladých hasičů předvedly scénku zásahu IZS při dopravní nehodě, dále požární sport a jeho královskou disciplínu požární útok a ve spolupráci s dospělými zásah na hořící domeček. Návštěvníci si mohli v našem novém stanu zakoupit točené pivo a malinovku nebo si pochutnat na klobáse z grilu. Doufáme že se akce všem návštěvníkům líbila. Děkujeme

Ukázka pro MŠ Zdiby

Dne 20.6.2016 proběhla na Sokolovně ukázka jednotky pro děti z MŠ Zdiby. Členové jednotky SDH Zdiby dětem ukázali zásah na hořící domeček, poté si děti mohly vyzkoušet stříkání vodou a současně si prohlédly zasahový automobil. Doufáme, že se dětem ukázka líbila.

Soutěž Dobráci roku

Zdibští hasiči jsou zařazeni v soutěži Dobráci roku Českého rozhlasu region.

 

Pro vítěze je připravena veselice pro celou obec plná hudby, grilovaného masa a piva za 100 tisíc korun! Zároveň postoupí do celostátního finále, ve kterém se v červnu 2016 utká o hasičské vybavení za stovky tisíc korun.

Více o soutěži si můžete přečíst na tomto odkazu.

 

Soutěž již byla ukončena. Naši hasiči se umístili na 25 místě.

 

3642409 sdh zdiby 1 950x0p0

Ukázka ve školce v Bášti

Dne 28.4.2016 jednotka SDH Zdiby provedla ukázku v mateřské školce v Bášti. Děti viděly požární zásah na domeček a poté si prohlédly zásahové vozidla. Na závěr nesmělo chybět skupinové focení. Všem dětem se zpestření dopoledne líbilo. Děkujeme

Slavnostní otevření hasičské zbrojnice

Dne 7.11.2015 se ve Zdibech konala pro hasiče důležitá a radostná událost, přišel čas na slavnostní otevření nové hasičské zbrojnice. Stará hasičárna, která stála na původním místě již od roku 1911 nevyhovovala potřebám hasičů. Vždy jedno auto muselo stát venku, střechou teklo do klubovny a při každé nadílce sněhu hasiči čekali, kdy se střecha propadne. Nebylo v ní skoro žádné sociální zařízení, kromě jednoho umyvadla a záchodu pod sušákem hadic. Přišla tak na řadu demolice, kterou prováděli hasiči svépomocí za přispění okolních firem (zapůjčení strojů) a kamarádů.

 

Díky vedení obce a s přispěním Středočeského kraje se začalo se stavbou nové, větší a modernější hasičské zbrojnice, která odpovídá 21. století. Stavbu nám zpožďovaly různé komplikace, ale tak to asi bývá u každé stavby.

Po předání od stavební firmy bylo ještě potřeba dodělat rozvody datových kabelů, elektronický zabezpečovací systém, odsávání výfukových plynů v garáži, nakoupit elektrospotřebiče a vyrobit skřínky na zásahové vybavení v garážích. Tyto práce si členové dělali sami.

 

Poté již nic nebránilo ke slavnostnímu otevření a předání klíčů veliteli jednotky. Slavnosti se účatnili důležití hosté, jmenujme např. hejtman SčK ing. Miloš Petera, starosta obce Zdiby p. Jan Tvrdý, starosta KSH SčK p. Oldřich Lacina, velitel stanice Neratovice Npor. Bc. Petr Nicek, zastupitelé okolních obcí a v neposlední řadě “vysloužilí” hasiči. Stavbě požehnal farář p. Kuneš.  Pro hosty bylo připraveno pohoštění a děti se mohly projet v hasičském voze. Současně probíhala volná prohlídka zbrojnice.

 

Doufáme, že stavba bude sloužit hasičům ku prospěchu a bude spíše využívána k setkání a kroužku mladých hasičů než k výjezdům na události. Fotky z předávání si můžete prohlédnout níže.


 

Kácení stromů ve Vltavské ulici 26.-.28.10.2013

Bylo nebylo, dole u Vltavy bylo potřeba pokácet několik vzrostlých doubků, na foto jsou dva, ještě čekaly další tři (větší), ovšem s těmi se zápasilo až další víkend. Kácení nebylo snadné kvůli chatce, ale i s malými problémy se nakonec vše podařilo. Stromy již nikoho a nic neohrožují, nám se nikomu taky skoro nic nestalo, jen by to pro příště chtělo vyšší účast, aby se síly obměnily ...

Hasičská zábava 19.10.2013

Dne 19. října 2013 se uskutečnila tradiční hasičská zábava. Tento rok se lišila tím, že jsme do programu zařadili vystoupení našich Mladých hasičů s názvem Jeden den ze života hasičů. Děti předvedly scénku, ve které zachránily kočku ze stromu a uhasily požár kontejneru. Lidem se představení líbilo a děti tak odměnili velikým potleskem. Zábava dále probíhala v tanečním duchu za doprovodu hudby, jenž si pro nás připravil orchestr Petra Holuba. Kolem jedenácté hodiny přišel na řadu prodej tomboly, který bylo možné zrealizovat díky hodnotným sponzorským darům. Ve dvě hodiny ráno zábava zamířila do svého finále. Touto cestou bychom chtěli poděkovat nejen sponzorům, ale i všem co přišli a pomohli nám vytvořit příjemnou atmosféru, bez které by se zábava neobešla. V příštím roce se na Vás opět těšíme.

Šermíři 7.9.2013

Začátkem září proběhla na hřišti v Přemyšlení akce pro děti, kde se představili šermíři, pro děti byla připravena spousta her a na konci akce jsme dětem vytvořili pěnu.

Poutníci

Stejně jako minulé léto obec Zdiby poctili svou návštěvou Poutníci. Skupina nehrála písně jen ze svého repertoáru a proto si každý našel určitě tu svou písničku na kterou si zatančil nebo zazpíval. Country bál pod širým nebem byl povedený k tomu zábava a pívo teklo proudem. Co víc si tedy přát? Snad jen to, aby se za rok něco podobného opět konalo.

Grilování prasátka 20.7.2013

Jako poděkování za pomoc při povodních pro nás rodina Gerberova připravila posezení s grilovaným prasátkem. Bylo to moc fajn, jelikož nám přálo počasí, byla dobrá nálada a bylo možné přijít i s ratolestmi. Touto cestou bychom za tuto akci chtěli ještě jednou poděkovat.

1 2   »